Kızlarım İçin Kumru (Tuvana Türkay) Kimdir?

Kızlarım İçin dizisinde Kumru karakterini Tuvana Türkay canlandıracaktır. Sizler için genç oyuncunun biyografisini burada paylaşacağız.3 Ekim 1990 İstanbul Üsküdar doğumlu. Terazi burcu. Lise öğrenimini Güneş Koleji'nde tamamlayan Tuvana Türkay Beykent Üniversitesi Radyo TV Sinema öğrencisidir. Oyunculuk kariyerine 9 yaşında reklam filmlerinde başlayan Tuvana; Kent Şeker, Türk Telekom, Only Ped, Akbank, Ayyıldız GSM, Kek Reklamı, Coca Cola vb. pek çok reklam filmlerinde rol almıştır ve birçok reklam firmasının küçük yaşta yüzü olmuştur.

Özel bir akademi okulundan oyunculuk eğitimi almıştır. 1 sene şan ve diksiyon dersleri almıştır. İlk uzun soluklu oyunculuk deneyimi ve ilk başrolü Trt 1'de yayımlanan "Ayrılık Aşkta ve Savaşta Filistin" dizisi olmuştur. Ayrılık dizisi daha sonra Suudi Arabistan’da yayımlanmıştır ve büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Tuvana Türkay'ın ikinci başrolü olan ve Abdulhamit döneminde yaşanan sultanların aşkını anlatan "Nakş-i Dil Sultan" ise tv dizisi olarak başlayıp belgesel haline getirilmiştir. Tuvana Türkay Fox TV'de ekrana gelen "Yer Gök Aşk" dizisinin başrollerinden "Bade Palalı (Hancıoğlu)" karakterini 3 sezon boyunca başarıyla canlandırmıştır. 

2013 yılında kendisinin ilk sinema filmi, Türkiye’de çekilen ilk türk gerilim filmi olma özelliğine sahip "Eksik Sayfalar" sinema filminde oyunculuğuyla büyük beğeni toplamıştır. Yer Gök Aşk’ın bitmesinin ardından ATV’de ekrana gelen Kara Para Aşk dizisinde Bahar Çınar karakterini başarıyla canlandırmış ve dizinin 2. sezonunda hikayesinin bitmesiyle diziden ayrılmıştır. Bu sırada TAFF Pictures imzalı bir aile komedisi olan "Güvercin Uçuverdi" filminde "Sema Taşkın" karakterini canlandırmıştır. Birçok duayen oyuncu ile ilk kez bir komedi projesinin içinde bulunan Türkay sinema yorumcularından çok güzel tepkiler almıştır. Hemen akabinde "En Güzeli" adlı komedi  filminde "Gizem" karakterini canlandırmıştır. 


Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum "Kızlarım İçin Kumru (Tuvana Türkay) Kimdir?"

Yorumlama biçimi kısmından Anonim'i seçerek hızlıca yorum yapabilirsiniz.

Yorum Gönder